Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme

Početna stranicaPortalCalendarGalleryFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin
Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» zujanje/pištanje u glavi
uto ruj 16, 2014 7:06 am by Admin

» Novi sajt o Prizemljivačima koji se POKLANJAJU!!! :)
čet ruj 11, 2014 3:13 am by Admin

» Molim savjet - krenuti ispočetka?
sri srp 02, 2014 5:29 am by Admin

» Nastanak čoveka i religija
ned tra 20, 2014 8:31 am by Admin

» Majka i krivo brojanje, molim savjet.
sri tra 16, 2014 5:20 am by Admin

» DEMANTI časopisu "Kurir" povodom napada na sangejzing pokret
uto tra 01, 2014 2:22 pm by Admin

» NAPAD NA SANGEJZING I UZEMLJAVANJE INKVIZICIJSKIH RAZMERA
ned oľu 30, 2014 7:28 am by Admin

» Par pitanja u vezi podloge
uto pro 17, 2013 7:09 pm by Admin

» Sungazing Projekat MLM kompanija- STIFORP (Saradanja sa Stiforpom će pomoći izgradnju Solarnog grada)
uto pro 17, 2013 7:06 pm by Admin

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Affiliates
free forum

Share | 

SUNCARENJE

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Duško
Solarni korisnik
Solarni korisnik

Broj poruka: 150
Datum upisa: 02.06.2010

PostajNaslov: SUNCARENJE   pet lip 04, 2010 4:46 am

Kako sam primetio po upućenim mi PP pitanjima da ima dosta članova koji su došli direktno na forum i ne znajući sa Mikanov sajt - SUNGAZING - SOLARNA JOGA,
evo adrese za sajt :

http://www.cybermikan-sungazing.org/

gde ćete pronaći veoma dragocene detalje oko sunčarenja a i uporedog korišćenja drugih tehnika sa sunčarenjem.

Sunčan pozdrav svima
Smile

Zadnja promjena: Duško; uto lip 08, 2010 6:27 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Duško
Solarni korisnik
Solarni korisnik

Broj poruka: 150

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pet lip 04, 2010 9:05 am

Celo poslepodne radim na uredjenju novog foruma i tek sad u 22:03 sam se setio da je trebalo da idem da suncarim oko 19 sati.
hehehe
Zarazan neki - ovaj forum o suncarenju ...
hehehe
sunny Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Jozef K
Početnik
Početnik

Broj poruka: 6
Datum upisa: 04.06.2010
Godina: 25

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   ned lip 06, 2010 10:27 pm

znam da je sunčarenje dobro za kosti al zanima me dali može pomoći kod bolova u leđima uzrokovanih radom na lošim vremenskim uvjetima, ili uklještenjem živca...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Boban81
Početnik
Početnik

Broj poruka: 1
Datum upisa: 06.06.2010

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   ned lip 06, 2010 10:56 pm

Pozdrav svima.
Konacno je sunce sinuloi u Novom Sadu posle ovolike kise.Hteo bih da zapocnem sto pre,ali da ne bih nesto pogresio hocu da pitam jednu stvar.
Kada i u koje vreme treba početi sa prvih 10 sec.i kako dalje?da li sunce mora biti u izlasku,u podne ili u zalasku.Hvala na odgovoru

Molim te procitaj ovo Postupak sungazinga, bice ti sve jasnije.
I molim te ne pocinji nista dok ovo sto sam ti rekao ne procitas.
sunny
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vladimir.vasic
Admin
Admin

Broj poruka: 15
Godina: 37

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   ned lip 06, 2010 11:42 pm

Jozef K je napisao/la:
znam da je sunčarenje dobro za kosti al zanima me dali može pomoći kod bolova u leđima uzrokovanih radom na lošim vremenskim uvjetima, ili uklještenjem živca...

Pozdrav

moze ti pomoci...
i za tebe vazi isto kao i za sve
nista ne preduzimaj dok ne procitas ovo Postupak SG
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://oneworldsee.org
Jozef K
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pon lip 07, 2010 8:09 am

inače počeo sam s gledanjem u Sunce u 2. mjesecu prošle godine sad sam na 39 min sunny
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vladimir.vasic
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pon lip 07, 2010 8:20 am

Jozef K je napisao/la:
inače počeo sam s gledanjem u Sunce u 2. mjesecu prošle godine sad sam na 39 min sunny

Super sunny mogao bi da nam preneses svoja iskustva i benefite koje imas od SG. Verujem da ima mnogo nas koji bi rado culi tvoja iskustva. Ja sam jedan od njih. bounce
[Vrh] Go down
Jozef K
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pon lip 07, 2010 9:21 am

neznam dal da tu pišem ili u rubriku za iskustva al kad si već pito...
Kad sam počeo sa gledanjem (potaknut emisijom na rubu znanosti) bio sam pun entuziazma i ubrzo sam se uvjerio u djelotvornost tehnike. Prije sam imo dioptriju -1,25 na oba oka (kratkovidnost) i već nakon 2 mjeseca sam osjetio poboljšanje vida i uskoro su me počele bolit oči dok sam nosio naočale. Kod oftamologa sam provjerio vid i ustanovilo se da je dioptrija pala na -0,5 na oba oka. S vremenom se još malo popravilo al ne do kraja no više i ne nosim naočale. Zanimljivo je što mi vid varira s vremenom kad je sunčano skoro pa savršeno vidim a za oblačnih dana slabije.
Otkako gledam u Sunce bolje spavam nego prije, što je sasvim logično zbog hormona koji se sintetiziraju gledanjem u Sunce. Popravilo mi se raspoloženje, prije sam bio sklon blažim depresijam i često sam se brinuo, a sad mi je često svejedno za mnoge stvari. Što se tiče gladi i hrane u početku sam osjetio da mi je protrebno manje hrane al kako sam operirao sljepo crijevo dosta sam smršo te sam počeo jest kao i prije što sam nastavio do danas.
Moram priznat da sam imo želju da prestanem jest ili da bar smanjim unos hrane na minimum al siguran sam da ako čovjek želi prestat jesti da u tome može uspjeti.
Nekako mi je s vremenom splasnula oduševljenost Suncem pogotovo preko zime kada sam skoro pa zanemario ono zbog čega sam se nekad znao dizat u pola 4 ujutro.
U posljednje vrijeme imam slab napredak, jer sam se uljenio i na sunčarenje sam počeo gledati skoro ko na neku obavezu.
Važna napomena nemojte kombinirat sunčarenje s nekim drugim tehnikama koje podižu energiju pogotovo ne s tibetanskim vježbama. ja sam zbog tog imo glavobolje, nakon sam presto da radim tibetance glavobolje su nestale.
želim vam mnogo sunčanih dana
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vladimir.vasic
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pon lip 07, 2010 11:00 pm

Jozef K je napisao/la:
neznam dal da tu pišem ili u rubriku za iskustva al kad si već pito...

Hvala ti na iskustvima..
ali molim te sledeci put temu kucaj tamo gde je predvidjena, da bi se i dugi lakse snasli Wink, znaci u Vasa iskustva itd.
Hvala opet
[Vrh] Go down
MarkoJaksic
Početnik
Početnik

Broj poruka: 53
Godina: 27

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pet lip 11, 2010 12:50 am

Jozef K je napisao/la:

Nakon sto gledas u Sunce recimo ujutro, skini majcu i suncaj ledja tako da ti se regenerisu ukljestenja.. dovoljno je 15 minuta ali nemoj duze od pola sata.

Ne znam jesi li znao, ali mnogi penzioneri suncanjem su izlecili kolena te nisu morali na operaciju.
Zapravo sunceva svetlost je isceljujuca.. pogotovo za osobe koje su u procesu. Nama se telo menja tako da bolje apsorbujemo svetlost.

Dakle trudi se da suncas odmah posle (ujutro) ili odmah pre (uvece) solarne yoge.

Puno pozdrava i zdravlja iz Panceva farao
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.youtube.com/user/Alaemyrus
vanja
Početnik
Početnik

Broj poruka: 16
Datum upisa: 12.07.2010

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   pon srp 12, 2010 11:09 pm

Ja sam jedna koja vezba i solarnu jeog i pet tibetanaca uporedo i nemam nikakva losa iskustva, a pitala sam i na predavanju dali se sme to raditi.Receno je da moze slobodno.Mislim da bi svako trebao da proba sam vezbe koje oce da radi pa ako mu neodgovaraju neka prekine a ne da neko sugerise kako da ostali rade.Receno je da nema nikakvih losih uticaja ako se rade bilo kakve vezbe zajedno sa solarnom jogom i svako treba sam da oceni sta mu odgovara.Tolko za sad. sunny
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zinko
Početnik
Početnik

Broj poruka: 33
Datum upisa: 07.06.2010

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   uto srp 13, 2010 8:50 am

Jozef K je napisao/la:

Važna napomena nemojte kombinirat sunčarenje s nekim drugim tehnikama koje podižu energiju pogotovo ne s tibetanskim vježbama.

Ova konstatacija nije tačna!
Sam HRM je pre neki dan javno u N.Sadu rekao da može da se kombinuje sa drugim tehnikama. (Primetio sam da je Mikan u isto vreme kada je HRM odobravo, gestovima negirao)...
Lično kombinujem Sangejzing sa Surjanamaskarom i Tibetancima i.. ponekom asanom i do sada nisam imao nikakve negativne efekte (37min.)
Poz. Zinko

P.S. Ako nekome smeta, po mom mišlenju ima dva izbora. Da nastavi i osvesti gde se to opire, oprosti i prihvati- ma šta to bilo...
Drugu varijantu zante. Da sačeka svoje vreme...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Admin
Admin
Admin

Broj poruka: 445
Godina: 40

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 12:59 am

Zinko je napisao/la:
Jozef K je napisao/la:

Važna napomena nemojte kombinirat sunčarenje s nekim drugim tehnikama koje podižu energiju pogotovo ne s tibetanskim vježbama.

Ova konstatacija nije tačna!
Sam HRM je pre neki dan javno u N.Sadu rekao da može da se kombinuje sa drugim tehnikama. (Primetio sam da je Mikan u isto vreme kada je HRM odobravo, gestovima negirao)...
Lično kombinujem Sangejzing sa Surjanamaskarom i Tibetancima i.. ponekom asanom i do sada nisam imao nikakve negativne efekte (37min.)
Poz. Zinko

P.S. Ako nekome smeta, po mom mišlenju ima dva izbora. Da nastavi i osvesti gde se to opire, oprosti i prihvati- ma šta to bilo...
Drugu varijantu zante. Da sačeka svoje vreme...

Želim ovde da budem direktan i koncinzan. Po ovom pitanju kada sam Hiru pitao isto on mi je doslovno odgovorio ovako: "Prvo završi sungazing onda možeš raditi i ostale tehnike jer one same mogu da probude Kundalini kada telo nije spremno" Na osnovu toga i komunikacije sa ljudima moj stav je sledeći... Sve što radite, bilo koju dodatnu tehniku uz sungazing ako osetite neke nelagode i neprijatnosti ODMAH je prekinite. Od sungazinga nema propratnih delovanja kao kod ovih ostalih tehnika.

sunny
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.cybermikan-sungazing.org/
MarkoJaksic
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 1:08 am

samo sto sungazing nema kraja, radi se dozivotno.. stoga nemoze da se "zavrsi"
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 1:31 am

MarkoJaksic je napisao/la:
samo sto sungazing nema kraja, radi se dozivotno.. stoga nemoze da se "zavrsi"

Pod završi je mislio da dođeš na 45 minuta i vratiš se na 15 minuta na kojima ostaješ... mislio je završiš u smislu povećanja vremena. Opet sungazing NIJE nešto što se radi čitavog života i ti možeš prekinuti sa njime kada postaneš solarni čip.

Ti imaš taj izbor da li ćeš nastaviti dalje ili prekinuti kada postaneš kako rekoh solarni čip.
[Vrh] Go down
MarkoJaksic
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 7:53 am

Tek tada pocinje biti zabavno kada se dodje do 45 minuta.. bilo bi apsurdno tada prestati..
Ali da kako ko hoce.. mada stvarno steta je tada prestati.
[Vrh] Go down
Zinko
Početnik
Početnik

Broj poruka: 33
Datum upisa: 07.06.2010

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 8:01 am

Tek tada pocinje biti zabavno kada se dodje do 45 minuta.. bilo bi apsurdno tada prestati..

Naslućujem da je veoma, VEOMA važno, nastaviti sa hodonjem bosonog nakon završenih prvih 45min. Mislim da mi ovoga nismo ni približno svesni. U većini škola joge ovo je imperativ za samorealizaciju.

Poz. Zinko
[Vrh] Go down
Korisnički profil
MarkoJaksic
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 8:24 am

Smile pa da bosonogo hodanje, zato brahmani po planinama bosi idu. te imaju pete ko djonove. jako bitno je i piti solarnu vodu redovno i osuncati malo kolena il, ledja cisto da se podmlade. Meni zubi prave problem za buducnost ali sunce mi pomaze.

edit: Laku noc i lepo spavajte pa lepo izlazak gledajte Smile

Zadnja promjena: MarkoJaksic; sri srp 14, 2010 8:27 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : nepravilno napisano)
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: SUNCARENJE   sri srp 14, 2010 12:07 pm

Zinko je napisao/la:

Naslućujem da je veoma, VEOMA važno, nastaviti sa hodonjem bosonog nakon završenih prvih 45min. Mislim da mi ovoga nismo ni približno svesni. U većini škola joge ovo je imperativ za samorealizaciju.

Poz. Zinko

Bravo! Tako je! Potpuno se slažem sa ovime!
[Vrh] Go down

SUNCARENJE

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.