Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme

Početna stranicaPortalGalleryRegistracijaLogin

Share | 

Pozdrav s juga

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Medo
Početnik
Početnik

Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.07.2010

PostajNaslov: Pozdrav s juga   uto srp 20, 2010 9:54 am

Da vas sve najprije lijepo pozdravim Smile

Dolazim s juga nekadasnje divne nam domovine. Mjesta gdje Neretva hladna tece, uzarena kamena a i blage zime, s pravom mogu napisati doline sunca. Mostara. Istina, sunca ima u izobilju ali eto tako nekako tek prije nekoliko dana saznadoh za suncarenje, ne bas tako, za sungazing sam cuo i prije ponesto i znao o tome ali tek prvi put saznadoh da neko to prakticira a da je "nase" gore list. Gledajuci na youtube snimak emisije Kosmo(s) odusevio sam se te me je to potaklo da malo pogledam i ovaj sajt te da se uclanim na ovaj forum.
Jeste novi sam, po vasem arsinu 20 sekundi ili dvo dnevnjak:)Nisam neko od pera pa i ne mislim da cu nesto bas i pisati ali budite uvjereni da cu vas citati jer mi je ovo sve jako zanimljivo.

Oprostite na sirem uvodu pa bih nekome od vas postavio par pitanja. Covjek sam bez predrasuda a samim tim i govorim i pisem otvoreno. Druga stvar je ako neko moje rijeci tumaci na drugaciji nacin.
Odlucio sam pokusati sa suncarenjem pa me zanima:

Pusac sam i to je losa navika, znam, neka vrsta zadovoljstva. Volio bih to smanjiti pa me zanima ima li ko takvo iskustvo da je nakon prakticiranja suncarenja prestao pusini ili da je bar smanjio pusenje?

Drugo, pusim travu, jednu dzoju dnevno ili u dva dana. Obicno predvece u smiraj dana ili navecer. Da se razumijemo, ne pada mi na pamet prestati sa tim jer sa travom imam samo pozitivna iskustva. Nisam balavac stari sam pas i znam mjeru. Isto kao sto je casa crnog vina lijek tako je i smotak trave blagotvoran. Zanima me kakav je "odnos" trave i suncarenja?

Trece: Vidim da je naglaseno produzavanje intervala svakodnevno za 10 sek. dnevno. Zasto bi bilo lose ako je covijek u mogucnosti prakticirati suncarenje to raditi pri izlazu i pri zalazu sunca istog dana?

To su moja pitanja.

Pa kad se vec raspisah da iskoristim da pozdravim ravnicu. Sa Vojvodinom me vezu dosta jake i lijepe uspomene. Dapace i porijeklom sam djelimicno vezan za Vojvodinu. Neke nevjeste mojih djedova su dolazile otud:)

Pozdravio bih vas sa citatom dijela moje stranice gdje se ravnica spominje:

Zlobnici bi rekli: "Vidi što se Medo pravo napušio, vidi ga šta piše...." Pa, neka kažu. Njihove riječi neće promijeniti činjenicu da smo svi mi u biti djeca ostarjele kože, preplanule od prohujalog života.

U rubrikama galerija naći ćete pretežno slike Subotice, Palića i Mostara. Proputovao sam svijeta pa mogu s ponosom reći da je malo mjesta na ovome dunjaluku poput kamenog i gordog Mostara i ravne pitome Subotice. O današnjim naraštajima koji žive u ovim mjestima ovaj put ne bih trošio riječi. Ne bih jer je ratni vihor puno toga promjenio. Ali jedan moj prijatelj reče: Nije to bitno, ratovi prolaze, ljudi ostaju...
[Vrh] Go down
SVAR
Početnik
Početnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.07.2010

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   uto srp 20, 2010 1:27 pm

Pozdrav,moram prokomentarisati to tvoje zanimljivo pitanje u vezi "odnosa trave i sungazinga" Smile Moje skromno misljenje a iz solidnog iskustva je da dejstvo THCa na CNS nebi trebalo da kontraindukuje sa sungazingom direktno,cak sta vise,moze kadkad biti korisno,s obzirom da thc stimulise kreativne misli,inventivnost i ako znas "voziti" generise pozitivne misaone tokove vrlo lucidnog sklada. Ali,ako iskljucivo praktikujes sungazing u tako izmenjenom stanju svesti mislim da vremenom moze doci do latentnih i apsolutno trajnih posledica.Znaci ponekad,ok,ali cesto ne. Sungazing je u svojoj sustini vrlo stari duhovni princip i odnos sa Svetloscu.Duhovna komunikacija sa Izvorom.Svaka duhona aktivnost u smislu molitve,meditacije,isihazma(a sve se mogu praktikovati dok gledamo u Sunce)podrazumeva ljudsku teznju ka spoznaji sustine ili samospoznaji.I da skratim.. Delovanje THCa moze ovde dati ideju i afirmaciju,ali je neizbezno tu ideju spoznati u ne izmenjenom stanju svesti,da bi doslo do ozbiljnijeg napretka na bilo kom planu duhovnog pregalastva.Posebna je prica to sto u izmenjenom stanju svesti(zbog izmenjene vibracije uma)biva i izmenjena bazicna frekvencija na kojoj vibriraju slojevi nase aure.S obzirom da se tokom sunggazinga celokupna vibracija naseg bica "nastimava" i sinhronizuje sa vibracijama Svetlosti Sunca(odtuda i sve blagodeti),onda je pitanje,sta dobijamo "osuncavanjem" izmenjenog auricnog omotaca?Eto,ne zameri,sto sam i ja oduzio sa spontanim misljenjem na tvoje pitanje.
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   uto srp 20, 2010 9:14 pm

Netjace, dobro si mi odgovorio Smile Pa tako sam i sam nesto kontao ali eto da priupitam nekog sa vise iskustva. Bolje je onda: veceraj malo sunca pa ako ti je ceif zapaliti zapali kasnije Smile A i merak je kad malo zahladi sjesti na plazu pa zafrulati jedan, feeling samo taki.
Za prvo pitanje sto se tice cigareta vidim da je neki lik pisao da gubi energiju radi pusenja. Ma pokazace se to mada bi ih volio bar smanjiti.
A (kako evo sam sebi odgovaram) ja danas i doruckovao sunce jutros prije 6 i vecerao veceras, opet sunce da ne bi doslo do zabune, poslije 19 i 30. Smile Ne vidim nista lose u tome posto je razmak preko 12 sati.
He, vidim Novi Sad, kao i Mostar imao sve porusene mostove, vjerujem da ste ih napravili sve ponovo. Prelazio sam prije desetak godina preko onog plotonskog pa mi se i u autu ljuljalo Smile

drugar uzdravlje Smile
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 15, 2010 8:07 am

Da ne bude da sam vas zaboravio Smile Koliko vidim ovdje se ne divani puno, vise se cita. Na 9:20 sam sada i ide to sasvim dobro. I neki moji drugovi su poceli prakticirati i to me raduje.

pozdrav Smile
[Vrh] Go down
sneza55
Početnik
Početnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 61

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 22, 2010 3:20 pm

pozdrav za Medu. Dobrodosao!!!!
Ja sam danas na 6 min. suncarenja. Mnogo sam smirenija i bolje spavam. Jos uvek sam pusac ali nadam se da cu uspeti vremenom da ostavim cigarete ili bar da smanjim. Toliko za sada,
Veloki pozdrav sunny
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 22, 2010 5:39 pm

Znaci ipak se divani Smile
"Gazda" namirio 45 minuta pa ga tastatura vise ne zanima:)

I meni su cigare problem, ali eto vidicemo sta se desava, mozda ih uz pomoc sunca ostavim.

pozdrav Smile
[Vrh] Go down
sneza55
Početnik
Početnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 61

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 22, 2010 6:04 pm

I ja se nadam
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 22, 2010 6:07 pm

Malo ti je ta lokacija ofucana, ispeglaj to Smile NOVI SAD
packa neka:)
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   sri ruj 22, 2010 6:08 pm

I ne odgovaraj na to "gazda" ce reci da je off topic Smile
[Vrh] Go down
vanja
Početnik
Početnik

Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.07.2010

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   čet ruj 23, 2010 8:43 am

Dobar dan.Medo je u pravu malo se ovde caska,malo se iznose iskustva trebali bi biti malo aktivniji .Izgleda svi cuvamo ljubomorno iskustva.Neznam de je Novasvetlost njoj sam privatno postavila pitanje na PP poruci nije mi jos odgovorila.Ja svoja iskustva ne iznosim jer se bojim da neke stvari umisljam.Neko ko je prosao citav ciklus bi trebao da vise iznosi sta je moguce da se desi pa ce mo i mi mozda koji smo na manje minuta poceti da iznosimo svoja zapazanja.Ja sam trenutno na 12 i 20 min.Pozdrav
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   čet ruj 23, 2010 6:33 pm

Mala sijes me taman za jednu minuticu Smile

Naravno da bi trebali iznositi iskustva. A treba i divaniti. Bar kad se tastatura koristi onda nemam mogucnost da se znojim oko jezika i oko zuba Smile

Posto u malo slucajeva mogu suncariti sa jednog mjesta na FB profilu sam napravio album Suncarenje pa ima zalazaka sunca sa raznih strana Smile
[Vrh] Go down
Medo
Početnik
Početnik

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   čet ruj 23, 2010 6:35 pm

Vladika ne spavaj nego se javi, vidis da ljudi hoce da komuniciraju Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pozdrav s juga   Today at 6:31 pm

[Vrh] Go down