Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme

Početna stranicaPortalGalleryRegistracijaLogin

Share | 

pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
dejanhill
Početnik
Početnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.08.2010

PostajNaslov: pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....   sri kol 04, 2010 7:46 am

Nisam uopštte znao da tako nešto postoji do pre par dana. Ali ipak se jako puno interesujem oko svega ovoga. Naime, imam oca koji je očni invalid tj. ima jedno svoje oko na kome vidi sa naočarima do 75% a drugo mu je proteza koju nosi već duže vreme. Na radnom mestu je došlo do havarije i on je jedno oko izgubio u potpunosti. Sada se interesuje (kao i ja) da li može sa jednim okom da pokuša da se bavi gledanjem u Sunce i još jedno pitanje s'moje strane ... kako napraviti u godini toliki broj -vezanih- sunčanih dana kada evo u ovom trenutku kod mene pada kiša i oblačno je a tako će biti bar još par dana ???? I kako to raditi zimi kada napada sneg i ne vidimo sunce danima ..... Da li taj postupak treba ponavljati iz početka ?-ono od nule što bi se reklo :-) ????

Pozdrav !!!
molim vas za ova dva odgovora ---- Dejan.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 518
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 42

PostajNaslov: Re: pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....   sri kol 04, 2010 10:23 am

dejanhill je napisao/la:
Nisam uopštte znao da tako nešto postoji do pre par dana. Ali ipak se jako puno interesujem oko svega ovoga. Naime, imam oca koji je očni invalid tj. ima jedno svoje oko na kome vidi sa naočarima do 75% a drugo mu je proteza koju nosi već duže vreme. Na radnom mestu je došlo do havarije i on je jedno oko izgubio u potpunosti. Sada se interesuje (kao i ja) da li može sa jednim okom da pokuša da se bavi gledanjem u Sunce i još jedno pitanje s'moje strane ... kako napraviti u godini toliki broj -vezanih- sunčanih dana kada evo u ovom trenutku kod mene pada kiša i oblačno je a tako će biti bar još par dana ???? I kako to raditi zimi kada napada sneg i ne vidimo sunce danima ..... Da li taj postupak treba ponavljati iz početka ?-ono od nule što bi se reklo :-) ????

Pozdrav !!!
molim vas za ova dva odgovora ---- Dejan.

Pozdrav Dejane

Tvoj otac može raditi sigurni sungazing i sa tim jednim okom. Najbitnije je da mu sunčevi zraci ulaze na oči pa dalje oni sami "znaju" gde dalje da putuju i šta da rade...ako je oko povređeno onda treba zagrevati oko na srednjem Suncu i to 10 minuta za 10 dana pa ako ne bude ni to dovoljno onda produžiti do 2 meseca.

Vezani dani za ovu praksu nisu važni. Najvažnije je da povežeš 270 dana u životu. Naš savet je da to bude što ćešće, ali kada nema Sunca kako sam rekao u emisiji "Kosmos" samo uživaš u benfitima koje si stekao do tada i onda nastavljaš kada bude Sunca. Dakle, kada napraviš ma koliko vremena pauze samo nastavljaš tamo gde si stao dodajući po 10 sekundi.

NIKADA SE NE VRAĆAŠ NA POČETAK I NIKADA NE POČINJEŠ IZ POČETKA! SAMO NASTAVLJAŠ TAMO GDE SI STAO KADA SI PREKINUO IZ MA KOJIH RAZLOGA!

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org/
eroll
Početnik
Početnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.09.2010

PostajNaslov: Re: pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....   ned ruj 26, 2010 10:34 pm

pozdrav.

pre neki dan prijatelj mi je poslao link sungazinga, to jesto novo za mene, inace je super. problem je u tome sta ja bih odmah poceo sa sungizingom, ali moja dijagnoza je "multipleks skleroza" vrlo mi je vazno da znam da li mogu da praktikujem sungizing ???????
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 518
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 42

PostajNaslov: Re: pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....   ned ruj 26, 2010 10:38 pm

eroll je napisao/la:
pozdrav.

pre neki dan prijatelj mi je poslao link sungazinga, to jesto novo za mene, inace je super. problem je u tome sta ja bih odmah poceo sa sungizingom, ali moja dijagnoza je "multipleks skleroza" vrlo mi je vazno da znam da li mogu da praktikujem sungizing ???????

Počinji što pre!!! Sunce leči i MS evo ti link:

http://www.cybermikan-sungazing.org/uticajsuncanaljude.htm

Novi dokazi koji povezuju nedostatak vitamina D sa MS- Multiple Sklerozom

U ovom članku sa Kalifornijskog Univerziteta u San Francisku se navode skorašnji dokazi koji povezuju nedostatak D vitamina sa Multiple Sklerozom (MS). Takođe se i savetuje kako povećati nivo vitamina D.

Novi dokazi koji povezuju nedostatak vitamina D sa MS

Darya Pino

Izgleda da u razvoju MS ulogu igraju i faktori okoline kao i ganetički faktor, ali određivanje tačnog uzroka bolesti stalno izmiče. Sada novi dokazi nagoveštavaju da vitamin D igra direktnu ulogu u upravljanju genom za koji se zna da je povezan sa MS. Ovo otkriće pomaže da se premosti jaz između genetičkih i okolinskih faktora rizika, i osnažuje hipotezu da vitamin D može da bude sredstvo u prevenciji MS.

MS je autoimuno oboljenje koje napada mielin, element nervnog sistema koji je suštinski za provođenje nervnih impulsa. Napad MS se obično pojavi između 18 i 35 godina starosti i češći je kod žena nego kod muškaraca.

Jedno od najzanimljivijih epidemioloških otkrića u vezi MS je da se najčešće javlja u područjima koja su najdalja od Ekvatora, sa malim izuzecima. Klima, Sunčeva svetlost i vitamin D su “ osumnjičeni kandidati” za pojavu MS, kao i genetika i ishrana. Važno je da izgleda da je odnos geografske lokacije i rizika za dobijanje MS najznačajniji u ranom detinjstvu. Posle 15. godine rizik od MS za iseljenike je bliži onom u njihovoj domovini nego onom u zemlji u koju su se preselili.

Znači počni raditi sungazing, koristi solarnu vodu (piješ je), i sunčaj se sat do dva sata pre zalaska Sunca.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org/
Sponsored content

PostajNaslov: Re: pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....   Today at 3:58 pm

[Vrh] Go down

pomoć oko Sungazing-a za osobe sa invaliditetom .....
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» tečaj prve pomoći- video
» Pomoć-Gljiva
» Pomoć za prijatelja
» POMOĆ STADALIMA OD POPLAVA
» Prva pomoć-SAS priručnik za preživljavanje