Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme

Početna stranicaPortalGalleryRegistracijaLogin

Share | 

Kako se vi hranite?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
NewMystic
Moderator
Moderator

Broj poruka : 36
Datum upisa : 17.11.2010
Godina : 35

PostajNaslov: Kako se vi hranite?   sub stu 20, 2010 1:21 am

Ja sam na "zdraviji način ishrane" prešao 2006. godine a bio sam podstaknut predavanjima u organizaciji tadašnjeg časopisa "Zdrav život".

Pretežno sam koristio metode Georgija Nazarova, praktikovao po njegovim knjigama. Bilo mi je mnogo bolje od toga.

Nisam se baš pridržavao potpuno, već sam imao pauze, padove, pa ponovna vraćanja na to, itd. Nedavno, ovog leta sam smogao snage da jedno 2 meseca se ono baš pridržavam, baš sam radio kako treba. Ali sam primetio da, iako sam se dobro osećao, ipak nisam imao dovoljno energije, stalno sam nešto bio umoran, spavalo mi se.

Krajem leta se zaintersujem za makrobiotiku i saznam da je problem bio u tome što sam uveče, kao treći obrok, gotovo redovno jeo bananu sa biljnim mlekom (zapravo sam pravio frape) a banana je ekstremno jin namirnica i izaziva veliki umor, smaranje, preveliku opuštenost.

Shvatio sam da u ishrani Georgija Nazarova (i uopšte ruska medicina) nedostaje duhovne komponente. U makrobiotici toga ima i lepo govore o tome koliko je važan balans jina i janga. Ta takozvana "ruska narodna medicina" nije otišla dalje od fizičkog nivoa i čišćenja i detoksikacije organizma, fizičkog tela. To je dobro za fizičko telo, ali nema smisla to raditi večno, treba se uzdizati više. Oni kao da ne razlikuju zdravlje od lečenja bolesti, odnosno zdravog čoveka od lečenog bolesnika. To nije isto. U redu je da se bolestan čovek čisti, ali šta će zdravom čoveku da se non-stop čisti? Nazarov preporučuje velike količine tečnosti i voća - to sve preopterećuje organizam. Lepo kaže jedan makrobiotičar u jednoj svojoj knjizi: preveliko konzumiranje voća se može opravdati jedino velikim gurmanlukom. I tačno: samo čoveku koji ždere i prejeda se, jede mnogo mesa, je potrebno da se stalno čisti. Vrlo je verovatno da je Nazarov nekada bio veliki ždera pa je pronašao način da se očisti od toga ali je po navici nastavio taj proces u beskraj i još to preporučuje kao ideal, vrhunac. Ili je ovde na zapadu viđao uglavnom bolesne ljude (nije ni čudo), pa je od njihovog lečenja napravio opšti sistem za sve, ne znajući da postoje i zdravi ljudi (na sličnoj tvrdnji je i Frojd bazirao svoja shvatanja). Eto čemu nedovoljno razvijena svest vodi.

Eto, tako sam ja prešao na makrobiotiku. A što se Rusa tiče, ipak oni pripadaju zapadu, pretežno logičko-materijalistički pristup, tu su najjači, a samo su nešto prihvatili sa istoka. Meni je to sada primitivno, ne koristim to više. To je previše izvikana stvar - i prevazidjena.

Uglavnom koristim knjige Mičija Kušija. Ali ne žurim, idem polako, redom pravim po receptima, pa će sa sve boljim mojim znanjem i taj balans jednom doći. Ne forsiram. Za sada uglavnom jedem pirinač i druge žitarice.

A sa sungazingom mi izgleda vremenom ni to neće trebati Laughing alien cheers flower
[Vrh] Go down
http://falundafagong.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 518
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 42

PostajNaslov: Re: Kako se vi hranite?   sub stu 20, 2010 1:54 am

Bravo! Ja se već godinu ipo dana hranim najviše suncem, vodom, mlekom i čajem. Inače mogu uzeti malo kako praha sa mlekom, meda i mleka, jogurta, pudinga ili šlaga od kolača ako imam društvo. I to u jako maloj količini. Možda 2-3 male kafene kašićice za ceo dan!

[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org/
tomoR
Početnik
Početnik

Broj poruka : 19
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 25

PostajNaslov: Re: Kako se vi hranite?   uto svi 03, 2011 6:03 pm

ja trenutno jedem svašta Smile ja sam u onoj najnižoj grupi ali većina stvari koje jedem su iz domaće proizvodnje Very Happy
i naravno ne pretjerujem s prevelikim porcijama (većinom hahahah )
ali ako već prirodnim putem nestane osjećaj gladi sa SG onda će se to desit Smile ne žurim s tim da ništa ne jedem kao što ste i sami reklo gospodine Mikane Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kako se vi hranite?   Today at 6:30 pm

[Vrh] Go down

Kako se vi hranite?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako preživjeti na pustom otoku????
» Kako se obraniti od životinja?
» kako napraviti dršku za nož