Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme

Početna stranicaPortalGalleryRegistracijaLogin

Share | 

Brda, zalazak sunca...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
blagodivo
Početnik
Početnik

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.03.2011

PostajNaslov: Brda, zalazak sunca...   pet oľu 25, 2011 9:57 am

Cao, pozdrav svima.

Imam par pitanja pa bi molio ako mi netko tko zna može odgovoriti. Evo ovako.

Počeo sam sungazing i sad sam na 50 sec, ono što me zanima je zalazak odnosno izlazak sunca.

Inače živim blizu Rijeke, Hrvatska.

Npr. Za jučer je pisalo za Rijeku da je zalazak u 18.20 , a pogledao sam i za sva ostala mjesta u Hrvatskoj isto je bilo tu negdje.

Ali problem je to što kod mene sunce zalazi jučer u 17:40, znači u daljini su brda, i jednostavno sunce nestane u to vrijeme, isto tako i za izlazak za Rijeku piše da je bilo negdje oko 05: 57, ali kod mene sunca još uvijek nema ni u 06:20.

E sad što vi mislite da ja ignoriram to što čitam na netu i slično gdje piše kad je zalazak i umjesto toga računam zalazak točno kako je kod mene? Jer malo me brine da možda sunce zalazi zbog tih brda, tako da možda ako sam ja jučer gledao u 17:38 to nije bilo 2 minute prije zalaska, nego 42 minute.

Evo molio bi ako netko može odgovoriti. Hvala

------------------------------

Osim toga imam još jedno pitanje , odnosno na neki način moje mišljenje koje naravno ne mora biti točno, a to je ovo.

Nekako sam mišljenja da jedan dio benefita i svega dobroga što proizlazi iz sungazinga, nije direktno vezano uz sunce, nego čisto uz činjenicu da sungazer radi meditaciju.

Tj. gledanje u jednu točku, koncentracija a to samo po sebi utječe na um i na benefite i vodi prema prosvjetljenju.

Naravno ne želim reć da i sunce ne pomaže, ali nekako mi se čini da kad bi netko čisto meditirao bez sunca na taj isti postupak isto bi dobio određene benefite.

Pa me zanima što mislite o tome.

Evo hvala na pažnji, i želim vam sunčan dan. Cao sunny
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 518
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 42

PostajNaslov: Re: Brda, zalazak sunca...   ned oľu 27, 2011 7:02 pm

Radite kako vam odgovara i kako vam je prijatno. Možete sipati čiste vode pijaće u kofu i gledati u njen odsjaj kada je Sunce jače. To je alternativa koja daje slabije rezultate ali bolje ikakve nego nikakve.

MIkan

[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org/
Buddhazg
Početnik
Početnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.08.2010

PostajNaslov: Re: Brda, zalazak sunca...   pon oľu 28, 2011 11:52 pm

Ja živim u Zagrebu Gornje Vrapče ... u dolini između 2 brda i moram se popesti na jedno od njih (ili barem do pola) da bi gledao Sunce ...

Okolo još ima brda i kod izlaska Sunce ne vidim ga prvih 15 minuta od službenog vremena izlaska ... i isto tako ga ne vidim zadnjih 15 minuta ... što nije nikakav problem ...

Sigurni sati (prvi sat izlaska i zadnji sat zalaska) se računaju od službenih izlazaka i zalazaka sunca ...

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=izl-zal

Po mom mišljenju je da se strogo pridržavaš sigurnih sati prvih 10 do 15 minuta gledanja u Sunce ... a nakon toga ... kada ti se oči već super priviknu na jaku sunčevu svjetlost ... možeš gledati u Sunce prvih sat i pol od izlaska i zadnjih sat i pol do zalaska ... od proljeća do jeseni ...

A zimi možeš i prvih tri sata i zadnjih 3 sata ... jer uglavnom je zimi dosta jako sunce izvan tih granica ... i treba ga izbjegavati ...

Sve je to individualno ... nije kod svakoga isto ... i bitno je da dok gledaš u Sunce ... da uživaš u tom pogledau a ne da se mučiš dok gledaš ako ti je sunce prekjako ...
Ako ti je Sunce prejako radije ne gledaj taj dan ... ili pričekaj zadnjih 30 do 60 minuta kod zalaska ... jer tada je uvijek Sunce blago za oči ...

Preferiram da u početku više gledaš u zalaske Sunca nego u izlaske ... jer ti se oči nisu još priviknule na jako Sunce ... a kasnije kombiniraj ... malo ujutro malo navečer ...

Uživaj ...
[Vrh] Go down
blagodivo
Početnik
Početnik

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.03.2011

PostajNaslov: Re: Brda, zalazak sunca...   sri oľu 30, 2011 10:16 am

Ej hvala na odgovoru. Ma ja za sad gledam obično par minuta prije nego sunce potpune ode iza brda.

Sad sam na 1min i 20 sec i lijepo si tajmiram da pogledam npr. jučer u 18:40 otprilike a sunce je potpuno nestalo oko 18:50, dok za rijeku piše da je zalazak u 19:22.Tako da maksimalno pazim koliko mogu.

Još jednom hvala na pomoći. Pozdrav
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Brda, zalazak sunca...   Today at 6:28 pm

[Vrh] Go down

Brda, zalazak sunca...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Umjetnička fotografija - čista priroda
» ///////